Informacje o fundacji

Od 2008 r. udzielamy wszechstronnej pomocy bezdomnym, porzuconym, krzywdzonym, niechcianym, chorym zwierzętom, w szczególności psom rasy Golden Retriever. Najczęściej są to psy starsze lub chore, wymagające szczególnej opieki i kosztownego leczenia.

Rasa Golden Retriever stała się bardzo popularna w Polsce, co skutkuje ogromną liczbą jej przedstawicieli w całym kraju. Wiele goldenów ma wspaniałe życie, są zdrowe, kochane i dożywają późnych lat u boku swoich właścicieli. Jednak nie wszystkie mają tyle szczęścia. Ogromna popularność tej rasy, w połączeniu z ludzkim brakiem odpowiedzialności i dostatecznej wiedzy, spowodowała, że goldeny trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierząt, są porzucane lub przekazywane z jednych do drugich nieodpowiedzialnych rąk. Często są to psy zaniedbane, chore lub w podeszłym wieku, wymagające troskliwej opieki i kosztownego leczenia. W trosce o los goldenów w potrzebie postanowiliśmy w 2008 r. utworzyć Fundację Pomocy Goldenom AUREA. Powstała ona z inicjatywy osób będących miłośnikami psów, w szczególności goldenów, którym los tych zwierząt nie jest obojętny. Kochamy tą rasę, mamy w domach wypieszczone goldeny, są one naszą prawdziwą pasją, a myśl o tym, że tak wspaniałe zwierzęta trafiają do schronisk, są krzywdzone lub są w nagłej potrzebie, powoduje, że staramy się z całych sił im pomóc.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

9
3
3

.

4
8

Krystyna K. (24-07-2019)

Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

17.20 zł
Magdalena M. (01-08-2019)

Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

16.50 zł
Anna C. (10-07-2019)

Fundacja Pomocy Goldenom AUREA

12.00 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 01-854 Warszawa, Broniewskiego 64/40

NIP: 1181945270

Tel./fax: 533331794

Adres e-mail: fundacja@aurea.org.pl


Jak pomagamy?


- staramy się przyjmować pod opiekę goldeny w największej w potrzebie, - psa, który staje się naszym podopiecznym, umieszczamy w domu tymczasowym (DT), gdzie mieszka do czasu adopcji, - określamy jego potrzeby, obserwujemy zachowania, często uczymy życia z ludźmi, życia w mieście, staramy się też rozwiązywać problemy z zachowaniem psa – jednym słowem robimy wszystko, aby pies poczuł się bezpiecznie i dobrze oraz był jak najlepiej przygotowany do adopcji, - każdy pies ma zapewnioną najlepszą opiekę, mieszka w domowych warunkach, zbiera pozytywne doświadczenia, jest karmiony dobrej jakości karmą, jest też troszkę rozpieszczany – jest po prostu traktowany przez tymczasowego opiekuna jak domownik i własny pies, - każdy pies ma zapewnioną profilaktykę weterynaryjną: szczepienia, zabezpieczenie przez pasożytami wewnętrznymi i zewnętrznymi, - zdrowie naszych podopiecznych jest dla nas bardzo ważne, dlatego każdy z nich przechodzi podstawowe badania u lekarza weterynarii oraz ma wykonane badanie krwi; często jednak to nie wystarczy i wykonujemy dodatkowe, specjalistyczne badania, mające na celu jak najdokładniejsze zdiagnozowanie psa, - finansujemy niezbędne leczenie, zabiegi, operacje, rehabilitację, - każdy pies znajdujący się pod naszą opieką jest chipowany i rejestrowany w krajowych i międzynarodowych bazach identyfikacji, - naszych podopiecznych sterylizujemy (suki) i kastrujemy (psy) zyskując tym samym pewność, że nie będą rozmnażane oraz unikną bardzo częstych chorób, przygotowanym do adopcji psom znajdujemy cudownych opiekunów i domy na resztę życia, - w miarę możliwości staramy się pomóc w finansowaniu kosztownego leczenia lub zabiegów goldenów, które mają właścicieli.