Informacje o fundacji

Fundacja Agapeanimali zajmuje się niesieniem pomocy chorym, porzuconym i bezdomnym zwierzętom. Naszym głównym celem jest walka z kocią bezdomnością i poprawa warunków ich bytowania. Zebrane fundusze zostają przeznaczone na zabiegi kastracji, leczenie oraz utrzymanie naszych Podopiecznych, które czekają na adopcję w domach tymczasowych. Działamy na terenie Poznania i jego okolic.

Fundacja Agapeanimali powstała w roku 2007 w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania i walki z wszechobecną bezdomnością. Bezdomnością, która najbardziej widoczna jest w nieustannie przepełnionych schroniskach, przytuliskach i azylach, gdzie porzucane i niechciane zwierzęta tęsknią za domami, których nikt nie może im zaoferować. Cały czas robimy wszystko, by wzbudzić wśród ludzi zainteresowanie krzywdą i cierpieniem, wywołać wrażliwość na życie wokół nas i namawiać do odpowiedzialności za stworzenia żyjące z nami, żyjące obok nas. Człowiek jest jedynym gatunkiem zagrażającym innym stworzeniom i jedynym, który może i powinien je chronić. Obojętność wobec innych istot żyjących sprawia, że zatracamy własną tożsamość, przestajemy odczuwać i postrzegać naturę oraz zapominamy, że tak samo jak inne stworzenia jesteśmy jej częścią. Zajmujemy się pomocą zwierzętom ponieważ nie potrafimy przejść obok nich obojętnie, ponieważ chcemy i kochamy ratować, troszczyć się i cieszyć z każdego uratowanego stworzenia. Fundację tworzą przede wszystkim ludzie. Tylko dzięki nim jesteśmy w stanie działać. Całą pracę na rzecz fundacji wykonujemy poza obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, których nam również nie brakuje. Jesteśmy organizacją charytatywną, nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją pracę a wszystkie fundusze, które otrzymujemy od życzliwych nam osób przekazujemy na pomoc potrzebującym zwierzętom.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

1
1
7
4

.

3
0

Karolina S. (12-09-2019)

Fundacja Agapeanimali

15.70 zł
Natalia F. (09-10-2019)

Fundacja Agapeanimali

4.10 zł
Karolina S. (12-09-2019)

Fundacja Agapeanimali

11.40 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 60-592 Poznań , Wiosenna 15a

NIP: 7792305114

Tel./fax: 600227344

Adres e-mail: adopcje@agapeanimali.org


Jak pomagamy?


Na czym polegają nasze działania? 1. Kastracje. Kastracja jest jednym z najważniejszych kroków walki z kocia bezdomnością. Każdego roku wokół nas rodzą się tysiące kociąt - niechciane, chorują i umierają po cichutku. Kastracja jest podstawą działania każdej fundacji. Nie tylko każdy nasz Podopieczny jest po tym zabiegu - wyłapujemy koty wolno żyjące. Takie łapanie trwa przeważnie długie godziny. Następnie kot zostaje przewieziony do lecznicy. Po zabiegu ma zapewnione przez nas schronienie na okres rekonwalescencji, jeżeli jest chory - jeździmy z nim do weterynarza oraz podajemy mu leki. Przy każdym osobniku pracy jest wiele, jednak każdy wykastrowany kot to dla nas wielki sukces.Co się dalej z nimi dzieje? Dzikie osobniki zostają wypuszczane w miejsce bytowania, zdarzają się jednak koty, które same lgną do człowieka - takim staramy się z całych sił znaleźć dom. 2. Opieka nad kotami wolno żyjącymi. Są to koty, dla których domem jest ulica, które się na niej urodziły, bądź zostały wyrzucone z domu. Opiekujemy się nimi - kastrujemy, leczymy, gdy tego potrzebują, organizujemy zbiórki, budujemy domki. W mieście koty mają bardzo mało możliwości samodzielnego zdobywania pokarmu, bez człowieka większość z nich nie dała by sobie rady, zwłaszcza w najtrudniejszym, zimowym okresie. Koty wolno żyjące muszą być regularnie dokarmiane. Fundacja w miarę swoich możliwości finansowych wspiera, poprzez dostarczanie zapasów karmy, osoby zajmujące się dokarmianiem kotów na osiedlach i ulicach tzw. "karmicieli". 2. Prowadzimy Domy Tymczasowe Są to prywatne mieszkania wolontariuszy, w których kot dochodzi do zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a przede wszystkim oczekuje na adopcję. Fundacja pokrywa m.in. koszt karmy i żwirku. 3. Adopcje. Szukamy domów dla naszych Podopiecznych oraz popularyzujemy ideę adopcji (nie kupuj, adoptuj). Każdy nasz Podopieczny jest dla nas jak członek naszej Agapkowej Rodziny. Szukamy im jak najlepszych domów, w których będą kochane i bezpieczne. Radość związana z każdą adopcja jest nie do opisania! Na miejsce kota, który znalazł dom wstępuje kolejny mruczek, który otrzymuje szansę na lepsze życie. 4. Edukacja. Fundacja prowadzi aktywnie działalność edukacyjną na portalach społecznościowych w internecie, a także bierze udział w wydarzeniach organizowanych w Poznaniu podczas, których Wolontariusze przekazują swoją wiedzę oraz doświadczenie. Sytuacja prawna zwierząt, w tym kotów, jest uregulowana przez polskie prawo, które stanowi: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”, "każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania”. Szanujmy je, kochajmy, nie bądźmy obojętni na ich cierpienie. Zachęcamy do każdej formy pomocy - razem możemy więcej!