Informacje o fundacji

Fundacja „Akogo?” powstała z myślą o rozwiązywaniu problemów osób będących w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszy w Polsce ośrodek neurorehabilitacyjny "Budzik" dla dzieci w śpiączce.

Fundacja "Akogo?" to organizacja pozarządowa, założona w 2002 roku z inicjatywy Ewy Błaszczyk i ks. Wojtka Drozdowicza. Celem fundacji jest rozwiązywanie problemów osób dorosłych i dzieci przebywających w śpiączce. Fundacja wspólnie z Ministerstwem Zdrowia wypracowała Program leczenia dzieci w śpiączce w fazie B, który został wdrożony do systemu publicznej opieki zdrowotnej. Fundacja jest też inicjatorem powstania w 2013 roku Kliniki „Budzik”, będącej pierwszym w Polsce ośrodkiem rehabilitacyjnym dla dzieci w śpiączce. W ciągu 3 lat działalności "Budzika" wybudziło się 31 dzieci. Misją Kliniki "Budzik" jest świadczenie usług medycznych na najwyższym, światowym poziomie, z wykorzystaniem rozmaitych, nowatorskich metod leczenia, diagnostyki oraz najszerszego wachlarza metod neurorehabilitacji.    

 

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

2
1
1
4
9

.

8
6

Agnieszka K. (29-11-2019)

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"

9.80 zł
Monika L. (07-11-2019)

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"

16.00 zł
Karolina B. (06-02-2020)

Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"

20.00 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 01-673 Warszawa, ul. Podleśna

NIP: 118-16-54-466

Tel./fax: 22 832 19 13

Adres e-mail: fundacja@akogo.pl


Jak pomagamy?


W ramach działalności Fundacji organizowane są zbiórki publiczne, których celem jest zgromadzenie środków na prace wykończeniowe oraz wsparcie działania Kliniki-wzorca przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, dla dzieci – ofiar śpiączki i po urazach neurologicznych, zakupy specjalistycznego sprzętu (typu łóżka rehabilitacyjne, krzesła, osprzęt rehabilitacyjny), środków higieniczno-kosmetycznych, pielęgnacyjnych i czystości dla szpitali i placówek medycznych, dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci z urazami czaszkowo-mózgowymi, które są pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej, bądź są po hospitalizacji w szpitalu, a wymagają długotrwałego specjalistycznego leczenia i pomocy.