Informacje o fundacji

Fundacja Gajusz jest organizacją pozarządową, która zajmuje się chorymi dziećmi i ich rodzinami, przede wszystkim z terenu województwa łódzkiego. Prowadzi także trzy hospicja dla nieuleczalnie chorych dzieci.

Fundacja powstała w 1997 roku. Nazwa Fundacji pochodzi od imienia syna jej założycielki, który wygrał walkę z ciężką chorobą. Ciężkie przeżycia związane z chorobą dziecka sprawiły, że Tisa Żawrocka-Kwiatkowska podjęła decyzję o założeniu Fundacji Gajusz, której misją jest niesienie pomocy ciężko chorym dzieciom. Misją Fundacji jest otoczenie specjalistyczną opieką wszystkich dzieci z regionu, których życie jest zagrożone oraz niesienie wsparcia i pomocy ich rodzinom. Dzięki Fundacji Gajusz na oddziałach onkologicznych pracuje zespół doświadczonych psychologów oraz pracownik socjalny. Chore dzieci i ich rodzice są odwiedzani przez wolontariuszy. Ponadto Fundacja organizuje warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne, troszczy się także o zdrowe rodzeństwo małych pacjentów.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

9
5
1
6

.

5
8

Marta L. (03-06-2020)

Fundacja Gajusz

0.00 zł
Krystyna G. (10-01-2020)

Fundacja Gajusz

10.50 zł
Krystyna G. (21-09-2019)

Fundacja Gajusz

16.40 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 93-271 Łódź, ul. Jarosława Dąbrowskiego 87

NIP: 725 16 57 818

Tel./fax: 42 631 00 41

Adres e-mail: biuro@gajusz.org.pl


Jak pomagamy?


Fundacja prowadzi trzy hospicja dla nieuleczalnie chorych dzieci. Domowe, dzięki któremu dzieci mimo wszystko mogą mieszkać z rodzicami, stacjonarne, czyli prawdziwy Pałac, w którym mali pacjenci znajdują swój dom oraz perinatalne, kiedy informacja o chorobie pojawia się, gdy maluch jest w brzuchu mamy. Ponadto, w ramach fundacji działa Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli, w którym dzidziusie są tulone, tak jak w prawdziwym domu.