Informacje o fundacji

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 roku ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty wolnożyjące, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.
Fundacja to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Działając razem z nami, dołączasz do grona pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów. I mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne.
Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

2
3
6
3

.

8
8

Adrianna B. (28-08-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

9.90 zł
Monika P. (08-07-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

7.90 zł
Marzena S. (10-12-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

8.50 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 87-100 Toruń, Kusocińskiego 16b/27

NIP: 8792438689

Tel./fax: 698 175 160

Adres e-mail: kontakt@fundacjakot.pl


Jak pomagamy?


Codziennie pomagamy kotom bezdomnym: leczymy, szukamy domów, sterylizujemy. Działalność Fundacji KOT skupia się na czterech obszarach: 1. Robimy wszystko, by niechcianych kotów było jak najmniej. Przez cały rok łapiemy i sterylizujemy bezdomne koty, a potem wypuszczamy je na miejsce bytowania (jeśli są zdziczałe). 2. Szukamy kotom domów. Koty, które złapałyśmy w ramach akcji sterylizacyjnej, a które okazały się oswojone, czekają na adopcje w domach tymczasowych lub w fundacyjnej kociarni. Pilnujemy, aby liczba kotów w kociarni nie przekraczała 30 oraz by domy tymczasowe miały maksymalnie kilku podopiecznych. By było to możliwe, dużo pracy wkładamy w promowanie adopcji kotów. 3. Prowadzimy Koci Szpitalik. Leczy się u nas bardzo dużo kotów, przynajmniej setka rocznie. Trafiają się zarówno lżejsze przypadki (np. powierzchniowe rany, infekcje), jak i naprawdę ciężko chore zwierzęta – koty po wypadkach, mocno poranione, wycieńczone, niepełnosprawne. Wszystkie potrzebujące koty zostają w Szpitaliku. Po wyleczeniu koty zdziczałe wracają na miejsce bytowania, a kotom oswojonym szukamy domów. Szukamy domków również dla kotów niepełnosprawnych, wychodząc z założenia, że na każdego kota gdzieś na świecie czeka jego własny człowiek, który zapewni mu indywidualną opiekę. 4. Edukujemy! Nasze wolontariuszki bardzo aktywnie udzielają się w portalach społecznościowych, promując adopcje kotów i ograniczanie populacji niechcianych zwierząt (przez sterylizacje i kastracje domowych pupili). Doradzamy, jak zabezpieczyć okno i balkon, jak wybrać karmę, jak zapobiegać chorobom kotów, dzielimy się doświadczeniem w opiece nad kotami chorymi. Ponadto odwiedzamy szkoły i przedszkola, opowiadając najmłodszym o mądrej opiece nad zwierzętami.

Działalność Fundacji jest możliwa wyłącznie dzięki darczyńcom. Fundacja co roku otrzymuje dotację od miasta, środki te możemy przeznaczyć wyłącznie na sterylizacje kotów i pokrywają one koszty ok. 30-40% zabiegów, jakie rocznie wykonujemy. Leczenie i utrzymanie kotów (w tym karma, żwirek, opłaty za fundacyjną kociarnię, środki czystości, leki, transportery, kocyki – słowem: wszystko, czego koty potrzebują) – wspierają wyłącznie darczyńcy. Dlatego tak ważna jest dla nas Wasza pomoc. Jesteście współtwórcami Fundacji: my dajemy naszą pracę, czas, zaangażowanie i wiedzę, a Wy – wspieracie finansowo. Razem możemy pomóc setkom kotów!