Informacje o fundacji

BARDZO PROSIMY O NIE WYBIERANIE NASZEJ FUNDACJI W RAMACH AKCJI POMAGANIE PRZEZ UBRANIE. ORGANIZATORZY AKCJI NIE ROZLICZAJĄ SIĘ Z NAMI. DZIĘKI PAŃSTWA WSPARCIU UZBIERALIŚMY ŁĄCZNIE 2363,88 ZŁ (STAN Z 22.04.2020, PIERWSZY 1000 ZŁ UZBIERALIŚMY JUŻ W MAJU 2019). DO DNIA DZISIEJSZEGO OD POCZĄTKU PRZYSTĄPIENIA DO AKCJI OTRZYMALIŚMY TYLKO DWA PRZELEWY: 29.04.2019 382,20 ZŁ ORAZ 23.12.2019 264,20 ZŁ. SPÓŁKA 3R RECYCLING SOLUTIONS REPREZENTUJĄCA AKCJĘ POMAGANIE PRZEZ UBRANIE POWINNA WYPŁACIĆ NAM JESZCZE 1717,48 ZŁ. NIESTETY OD WIELU MIESIĘCY NIE MOŻEMY WYEGZEKWOWAĆ OD SPÓŁKI TEGO WSPARCIA. BARDZO NAM PRZYKRO Z POWODU TEJ SYTUACJI. Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 roku ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty wolnożyjące, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.
Fundacja to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Działając razem z nami, dołączasz do grona pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów. I mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne.
Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

2
3
6
3

.

8
8

Adrianna B. (28-08-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

9.90 zł
Monika P. (08-07-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

7.90 zł
Marzena S. (10-12-2019)

Fundacja KOT KOTY OTOCZONE TROSKĄ 8792...

8.50 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 87-100 Toruń, Kusocińskiego 16b/27

NIP: 8792438689

Tel./fax: 698 175 160

Adres e-mail: kontakt@fundacjakot.pl


Jak pomagamy?


Codziennie pomagamy kotom bezdomnym: leczymy, szukamy domów, sterylizujemy. Działalność Fundacji KOT skupia się na czterech obszarach: 1. Robimy wszystko, by niechcianych kotów było jak najmniej. Przez cały rok łapiemy i sterylizujemy bezdomne koty, a potem wypuszczamy je na miejsce bytowania (jeśli są zdziczałe). 2. Szukamy kotom domów. Koty, które złapałyśmy w ramach akcji sterylizacyjnej, a które okazały się oswojone, czekają na adopcje w domach tymczasowych lub w fundacyjnej kociarni. Pilnujemy, aby liczba kotów w kociarni nie przekraczała 30 oraz by domy tymczasowe miały maksymalnie kilku podopiecznych. By było to możliwe, dużo pracy wkładamy w promowanie adopcji kotów. 3. Prowadzimy Koci Szpitalik. Leczy się u nas bardzo dużo kotów, przynajmniej setka rocznie. Trafiają się zarówno lżejsze przypadki (np. powierzchniowe rany, infekcje), jak i naprawdę ciężko chore zwierzęta – koty po wypadkach, mocno poranione, wycieńczone, niepełnosprawne. Wszystkie potrzebujące koty zostają w Szpitaliku. Po wyleczeniu koty zdziczałe wracają na miejsce bytowania, a kotom oswojonym szukamy domów. Szukamy domków również dla kotów niepełnosprawnych, wychodząc z założenia, że na każdego kota gdzieś na świecie czeka jego własny człowiek, który zapewni mu indywidualną opiekę. 4. Edukujemy! Nasze wolontariuszki bardzo aktywnie udzielają się w portalach społecznościowych, promując adopcje kotów i ograniczanie populacji niechcianych zwierząt (przez sterylizacje i kastracje domowych pupili). Doradzamy, jak zabezpieczyć okno i balkon, jak wybrać karmę, jak zapobiegać chorobom kotów, dzielimy się doświadczeniem w opiece nad kotami chorymi. Ponadto odwiedzamy szkoły i przedszkola, opowiadając najmłodszym o mądrej opiece nad zwierzętami.

Działalność Fundacji jest możliwa wyłącznie dzięki darczyńcom. Fundacja co roku otrzymuje dotację od miasta, środki te możemy przeznaczyć wyłącznie na sterylizacje kotów i pokrywają one koszty ok. 30-40% zabiegów, jakie rocznie wykonujemy. Leczenie i utrzymanie kotów (w tym karma, żwirek, opłaty za fundacyjną kociarnię, środki czystości, leki, transportery, kocyki – słowem: wszystko, czego koty potrzebują) – wspierają wyłącznie darczyńcy. Dlatego tak ważna jest dla nas Wasza pomoc. Jesteście współtwórcami Fundacji: my dajemy naszą pracę, czas, zaangażowanie i wiedzę, a Wy – wspieracie finansowo. Razem możemy pomóc setkom kotów!