Informacje o fundacji

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich, pod względem architektonicznym, społecznym i związanym z komunikowaniem się. Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

Sprawdzamy dostępność różnych obiektów, przestrzeni publicznej oraz pomagamy w projektowaniu nowych obiektów uwzględniając dostępność dla wszystkich, w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Prowadzimy warsztaty i szkolenia. Bierzemy udział w konsultacjach dot. projektowania uniwersalnego, wspierania osób z niepełnosprawnościami i ich praw. Wspieramy działalność artystyczną, kulturalną, sportową i edukacyjną osób z niepełnosprawnością. Zależy nam na promowaniu niezależnego życia osób z niepełnosprawnością. Uczestniczymy w debatach publicznych i konferencjach związanych ze wsparciem i prawami osób z niepełnosprawnościami. Interweniujemy w przypadkach naruszenia praw osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

5
0
3

.

0
8

Justyna K. (03-02-2020)

Fundacja Kulawa Warszawa

6.70 zł
Magalena C. (15-07-2019)

Fundacja Kulawa Warszawa

3.90 zł
Paulina D. (20-05-2019)

Fundacja Kulawa Warszawa

5.80 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 02-495 Warszawa, Ul. Herbu Oksza 25/138

NIP: 5213745413

Tel./fax: 796866696

Adres e-mail: fundacja@kulawawarszawa.pl


Jak pomagamy?


Obecnie naszymi największymi projektami są: Lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach; Wystawa fotograficzna Wspólny cel - WYGRAĆ! przedstawiająca sportowców z niepełnosprawnościami; "Przychodzi baba do lekarza", który ma poprawić dostęp do opieki ginekologicznej dla kobiet z niepełnosprawnościami.