Informacje o fundacji

Naszą misją jest tworzenie przestrzeni dostępnej dla wszystkich, pod względem architektonicznym, społecznym i związanym z komunikowaniem się. Zmieniamy postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

Sprawdzamy dostępność różnych obiektów, przestrzeni publicznej oraz pomagamy w projektowaniu nowych obiektów uwzględniając dostępność dla wszystkich, w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Prowadzimy warsztaty i szkolenia. Bierzemy udział w konsultacjach dot. projektowania uniwersalnego, wspierania osób z niepełnosprawnościami i ich praw. Wspieramy działalność artystyczną, kulturalną, sportową i edukacyjną osób z niepełnosprawnością. Zależy nam na promowaniu niezależnego życia osób z niepełnosprawnością. Uczestniczymy w debatach publicznych i konferencjach związanych ze wsparciem i prawami osób z niepełnosprawnościami. Interweniujemy w przypadkach naruszenia praw osób z niepełnosprawnościami.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

4
4
7

.

9
8

Sudra B. (15-08-2019)

Fundacja Kulawa Warszawa

8.00 zł
Małgorzata K. (28-07-2019)

Fundacja Kulawa Warszawa

14.00 zł
sylwia b. (22-05-2019)

Fundacja Kulawa Warszawa

14.40 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 02-495 Warszawa, Ul. Herbu Oksza 25/138

NIP: 5213745413

Tel./fax: 796866696

Adres e-mail: fundacja@kulawawarszawa.pl


Jak pomagamy?


Obecnie naszymi największymi projektami są: Lekcje savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami w szkołach; Wystawa fotograficzna Wspólny cel - WYGRAĆ! przedstawiająca sportowców z niepełnosprawnościami; "Przychodzi baba do lekarza", który ma poprawić dostęp do opieki ginekologicznej dla kobiet z niepełnosprawnościami.