Informacje o fundacji

Fundacja Rozwoju Kultury i Sztuki Macondo... ...to organizacja, która została stworzona, by zacierać granicę między tym co możliwe i niemożliwe, realne, urojone, absurdalne, nierzeczywiste, logiczne, surrealistyczne, dziwne, nieznane – czyli dostrzegać i wydobywać marquezowski realizm magiczny w codzienności.

Macondo istnieje od ponad pięciu lat na terenie Nadodrza, w niewielkim lokalu na ulicy Pomorskiej. Miejsce to jest prowadzone przez matkę i córkę - Julia jest reżyserem teatralnym, a Lena rysownikiem. Fundacja nazywa się Macondo na cześć miasta, w którym noblista, kolumbijski pisarz Gabriel Garcia Marquez umieścił akcję swej najsłynniejszej powieści, ” Stu lat samotności” i tym samym zrewolucjonizował literaturę wprowadzając nowy nurt zwany realizmem magicznym. Tak jak we wspomnianej książce Julia i Lena tworzą w Macondo świat magiczny i niepodległy. Na tym gruncie spotykają się w Macondo ze wszystkimi, którzy mają ochotę wstąpić bez względu na wiek, pochodzenie, wyznanie, poglądy i wiele innych czynników, które pozornie nas dzielą. Spotkania odbywają się zarówno bez okazji jak i na zaplanowanych w siedzibie fundacji wydarzeniach, które tworzą comiesięczny program złożony z około dwudziestu wydarzeń... jest więc w czym wybierać!

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

1
1

.

9
0

Sylwia W. (04-09-2019)

Macondo

7.50 zł
Sylwia W. (21-11-2019)

Macondo

4.40 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 50-216 Wrocław, Pomorska 19

NIP: 8982213373

Tel./fax: 506 909 369

Adres e-mail: macondo.fundacja@gmail.com


Jak pomagamy?


Fundacja zajmuje się głównie organizowaniem różnorodnych wydarzeń w naszej siedzibie, gdzie każdego miesiąca odbywają się warsztaty, wystawy, występy, spotkania literackie, podróżnicze oraz dyskusje. Dzięki domowej, swobodnej atmosferze tworzymy unikatową przestrzeń, w której nasi bywalcy czują się bezpiecznie, gdzie rozmawiamy o wszystkim, łamiemy stereotypy, łączymy ludzi bez względu na wiek, wykształcenie, płeć i pochodzenie, proponując często kulturę niełatwą i wymagającą jednocześnie zgadzamy się zarówno na jej niezrozumienie jak i zachwyt. Im różniejsi ludzie, gusta i opinie tym ciekawsze spotkanie. Nie spieszymy się. Pozwalamy się zasiedzieć, mówić dużo, albo milczeć, słuchać, oglądać, komentować, kontemplować... Fundację prowadzą Julia Wernio, reżyser teatralny i Lena Czerniawska, rysowniczka z ogromną pomocą niezwykłych Macondowiczów, bez których to wszystko nie miałoby sensu! Zapraszamy!