Informacje o fundacji

Pomagamy dzieciom i dorosłym ze schorzeniami układu pokarmowego, w szczególności osobom żywionym pozajelitowo i dojelitowo oraz chorym na nieswoiste zapalenia jelit.

Stowarzyszenie "Apetyt na życie" działa od 2012 roku. Poprawiamy jakość życia tych, którzy otrzymują pożywienie w kroplówce lub zmagają się z nieswoistymi zapaleniami jelit. Dla części z nas doustne spożywanie pokarmów jest niemożliwe, albo niewystarczające dla zachowania normalnych funkcji życiowych. Przewlekły charakter chorób i specyfika terapii żywieniowej, przywiązują nas do stojaka z kroplówką przez większość doby. Poczucie odizolowania to ogromne wyzwanie zarówno dla Pacjentów, jak i ich Rodzin.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

1
0
3

.

5
0

Dorota S. (25-02-2020)

Stowarzyszenie "Apetyt na życie"

18.00 zł
Kacper W. (24-01-2020)

Stowarzyszenie "Apetyt na życie"

19.60 zł
Jakub M. (20-02-2020)

Stowarzyszenie "Apetyt na życie"

8.60 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 31-534 Kraków, Al. Ignacego Daszyńskiego 22

NIP: 5130232007

Tel./fax: 124446808

Adres e-mail: info@apetytnazycie.org


Jak pomagamy?


Naszą misją jest pomoc dzieciom i osobom dorosłym, z niewydolnością przewodu pokarmowego, przebywającym na terapii żywieniowej oraz chorym z nieswoistymi zapaleniami jelit. Dbamy o podniesienie jakości ich życia i leczenia, ale także prowadzimy działalność badawcza i informacyjno-edukacyjna w tym zakresie wśród chorych, jak i całego społeczeństwa. W ramach funkcjonowania Stowarzyszenia pragniemy wdrożyć w życie zadania skupione wokół następujących obszarów: WSPARCIE zagwarantować większą dostępność nowoczesnych terapii i sprzętu medycznego, podnoszących jakość życia i poziom leczenia pacjentów INTEGRACJA objąć pomocą i zintegrować środowisko osób z dysfunkcją jelit, przebywających na żywieniu pozajelitowym lub dojelitowym INSPIRACJA wykształcić wysoką świadomość w zakresie rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie i likwidację barier, wynikających z ograniczeń związanych z chorobą INFORMACJA podnieść poziom wiedzy Pacjentów i ogółu społeczeństwa na temat chorób układu pokarmowego i metod ich leczenia oraz szeroko pojętej problematyki żywienia.