Informacje o fundacji

Stowarzyszenie Pomocy Kobietom i Matkom „Eurydyka” rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2014 r. Powstanie Stowarzyszenia jest odpowiedzią na brak poszanowania i postrzegania praw człowieka w stosunku do kobiet i matek, oraz ochrony i respektowania praw dziecka wychowywanego w środowisku rodzinnym, rodziny pełnej i niepełnej. Stowarzyszenie "Eurydyka" wspiera mamy, które znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej wskutek niesprawiedliwych orzeczeń sądowych związanych z samotnym macierzyństwem.

"Dzieci są ludźmi tu i teraz i ich praw, tak jak praw dorosłych, bezwzględnie należy przestrzegać" - J. Korczak. Kobiety wychodzące z przemocowych, złych związków często ostatkiem sił starają się chronić swoje dzieci. Obecnie polskie prawo rodzinne nie uwzględnia sytuacji kiedy pomimo zasądzonych kontaktów z drugim rodzicem (najczęściej ojcem) –dziecko nie chce tego kontaktu w zasądzonej formie i wymiarze. Prawo nie przewiduje rozwiązań, w których docieka się przyczyn takich zachowań – zazwyczaj bardzo ważnych i zasadnych – nie ma mechanizmów, które pozwalałyby je rozpoznać. Paradoksalnie polskie prawo wzmacnia pozycje sprawcy dając mu doskonałe narzędzie do dalszego znęcania się nad swoją ofiarą.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

4
6

.

3
0

ewa m. (28-07-2019)

Stowarzyszenie Pomocy Kobietom i Matko...

13.00 zł
Aneta R. (13-08-2019)

Stowarzyszenie Pomocy Kobietom i Matko...

6.50 zł
Joanna O. (04-08-2019)

Stowarzyszenie Pomocy Kobietom i Matko...

11.60 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 07-200 Wyszków, Świętojańska 82A

NIP: 7621998694

Tel./fax: 531 685 822

Adres e-mail: stowarzyszenie-eurydyka@wp.pl


Jak pomagamy?


Nasza działalność to wsparcie psychologiczne, merytoryczne, czy też wsparcie w najbardziej ludzkim wymiarze, kiedy kończy się nadzieja a zaczyna rozpacz. To petycje do wszelkich możliwych organów stanowiących prawo, pisma do instytucji strażniczych jako interwencje w najbardziej drastycznych sytuacjach. To kontakt z mediami w celu nagłośnienia problemu gdyż wiemy, że nie jest to jednostkowe zdarzenie. Potrzebujemy pomocy w nagłośnieniu jego skali, w dotarciu do różnych środowisk kobiecych. Potrzebujemy pomocy w kontakcie z ekspertami środowiska prawniczego i psychologicznego, aby podjąć dyskusje nad zmianą obecnej sytuacji. Potrzebujemy pomocy w rozpowszechnieniu informacji o naszym Stowarzyszeniu, tak abyśmy jeszcze skuteczniej mogli dotrzeć z pomocą do kobiet z podobnym problemem.