Informacje o fundacji

Grupa osób, która zawiązała Stowarzyszenie by nieść pomoc zwierzętom bezdomnym, przebywającym w schroniskach, pozostającym czyjąś własnością, lecz traktowanych w sposób niehumanitarny, wolno żyjącym, potrzebującym pomocy z powodu choroby, braku pożywienia lub innych przyczyn, zapobiegamy bezdomności, promujemy i popieramy ochronę praw zwierząt, pobudzamy świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony praw zwierząt, upowszechniamy ideę przeciwdziałania wszelkim przejawom łamania praw zwierząt.

Swe cele realizujemy poprzez wspomaganie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, prowadzenie akcji informacyjnej w środkach masowego przekazu o przestrzeganiu praw zwierząt, zapewnienie doraźnej pomocy weterynaryjnej zwierzętom porzuconym, bezpańskim oraz wymagającym opieki z innych powodów oraz podejmowanie działań mających na celu adopcję zwierząt przebywających we wszelkiego typu schroniskach, u tymczasowych opiekunów, a także zwierząt wolno żyjących, sterylizację i kastrację zwierząt bezdomnych w celu ograniczenia ich populacji, organizowanie domów tymczasowych dla bezdomnych zwierząt poprzez poszukiwanie osób chętnych do ich prowadzenia i udzielanie wszelkiego rodzaju pomocy tymczasowym opiekunom w wykonywaniu tej działalności, transport zwierząt przebywających w schronisku do domów tymczasowych oraz stałych, organizowanie zbiórek pieniędzy i darów na ich rzecz, oraz pozyskiwanie sponsorów dla ich działań, a także dla działań Stowarzyszenia, prowadzenie działalności wydawniczej, mającej na celu szeroko rozumianą pomoc zwierzętom, oraz inne działania realizujące cele statutowe.

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

2
9
3

.

0
0

Anna W. (13-12-2019)

Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska w...

9.60 zł
Martyna O. (10-11-2019)

Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska w...

8.00 zł
Anna W. (09-12-2019)

Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska w...

14.00 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 11-036 Gietrzwałd, Tomarynki, 85

NIP: 7393878423

Tel./fax: 663449973

Adres e-mail: sps.tomaryny@gmail.com


Jak pomagamy?


Od września 2015 roku pod opiekę Stowarzyszenia trafiła ponad setka zwierząt, w tym kotów i psów, przeprowadziliśmy kilkukrotnie akcję czipowania psów, w której oznakowanych i zarejestrowanych w bazie zostało kilkadziesiąt zwierząt, cyklicznie prowadzona akcja darmowej sterylizacji/kastracji psów oraz kotów sprawiła, że blisko 700 zwierząt trafiło na Nasz 'stół'. Dodatkowo przeprowadziliśmy cykl imprez spacerowo-biegowych w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Tomarynach, m. in. Spacer Świąteczny, Spacer Noworoczny, Spacer Walentynkowy czy Psi Dzień Kobiet - spacer z psiakiem ze schroniska połączony z kiełbaską z ogniska i dobrym ciastem. Pod Naszą opieką znajduje się również psiak, który poznaje życie z człowiekiem w hoteliku z behawiorystą i czeka na wspaniały dom.