Informacje o fundacji

ZbieraMY – przetwarzaMY – pomagaMY, pod takim hasłem zbieramy różne, z pozoru już nieprzydatne, przedmioty i surowce wtórne, które zamieniamy w pomoc. W styczniu 2012 r. Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów powołał do życia projekt Zbieramto. Dzięki Zbieramto, zbiórkom surowców i darowiznom od firm recyklingowych udało się w ciągu 6 lat przekazać ponad milion złotych polskim misjonarzom sercanom na pomoc humanitarną i rozwojową w Afryce i Azji.

Zbieramto powstało jako odpowiedź na prośbę sercańskich misjonarzy z Filipin, po tragicznym w skutkach tajfunie Sendong w grudniu 2011 r. Żywioł zabił ok. 1200 osób, a 9000 rodzin straciło swoje domy. Misjonarze poprosili o pomoc w budowie nowego osiedla, gdzie zamieszkało ostatecznie 600 poszkodowanych rodzin, które otrzymały niewielkie – 30 m2 – murowane domki. Wtedy też zrodziła się nasza „najcenniejsza” akcja w Zbieramto: zbiórka starej, zniszczonej srebrnej i złotej biżuterii. Ze starych precjozów powstają krzyżyki sercańskie (www.sklepzmisja.pl), ze sprzedaży których pozyskujemy pieniądze na misyjną pomoc. Kolejne pomysły jak łączyć ochronę środowiska i recykling z dobroczynnością dotyczyły zbiórki baterii, telefonów komórkowych, płyt CD. Z czasem zaczęliśmy zbierać wszystkie, duże i małe elektrośmieci. Związane było to z akcjami „Zbieramto w parafii” - kilka razy do roku, we współpracy z parafią, zbieramy: makulaturę, elektrośmieci, złom i odzież używaną. Zbieramy też razem ze szkołami i przedszkolami, dla których dedykowany portal www.zbieramtowszkole.pl. Dzięki Zbieramto sfinansowaliśmy 20 domów i przedszkole dla ofiar tajfunu w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia w Opol na Filipinach oraz budowę 29 studni w Czadzie w parafiach św. Franciszka z Asyżu w Batchoro oraz NSPJ w Colon. Dzięki zbiórce odzieży używanej na pomganieprzezubranie.pl chcemy zdobyć środki na wybudowanie kolejnej studni w Czadzie. Pomożecie? ;-)

Dowiedz się więcej na naszej stronie: 
Odwiedź nasze profile społecznościowe:

Zebraliśmy dla tej fundacji:

1
8
0
2

.

2
6

Marta . (09-10-2019)

Zbieramto

12.00 zł
Małgorzata S. (23-01-2020)

Zbieramto

7.90 zł
Małgorzata S. (23-01-2020)

Zbieramto

11.20 zł

Dane kontaktowe:


Adres fundacji: 20-850 Lublin, Radzyńska 3a

NIP: 5212793918

Tel./fax: 537-411-405

Adres e-mail: biuro@zbieramto.pl


Jak pomagamy?


Pieniądze uzyskane od firm recyklingowych za elektrośmieci, makulaturę, złom czy ubrania lub ze sprzedaży srebrnych i złotych dewocjonaliów przekazujemy sercańskim misjonarzom w Afryce i Azji. Ta pomoc jest przeznaczona np. na dożywianie dzieci czy stypendia szkolne dla dzieci i młodzieży na Filipinach oraz na budowę studni głębinowych w Czadzie.